Dovolte, abychom vám představili Informační centrum a knihovnu při Kulturním centru Sněženka v Sedlnicích. To vzniklo dostavbou trojkřídlé budovy s finanční podporou z dotačního projektu Sapard Evropské unie. Slavnostně bylo otevřeno v roce 2003. Název dostalo příhodný – podle něžných bílých kvítků - sněženek, přírodní památky, pro které jsou Sedlnice obzvláště v brzkém jarním období hojně navštěvovány.
V informačním centru jsou nabízeny informace o obci a blízkém okolí, zejména o Regionu Poodří, jehož jsou Sedlnice součástí. Zajišťuje prodej informačních materiálů, pohlednic, suvenýrů, předmětů. 

Obec Sedlnice se nachází na severovýchodě Moravy, na území Moravské brány (Porta Moravica - nazývané dříve Kravařsko). Krajinu modelovaly třetihorní mořské záplavy a severský ledovec. Po ústupu zanechal říční síť, jejíž součástí je Sedlnička, pravý přítok Odry, která odvádí své vody do Baltského moře. Obec je rozložena po obou březích Sedlničky v délce asi 7 km. Z údolí se zvedá a tvoří tak mírnou pahorkatinu s nejvyšší nadmořskou výškou 306 m n.m.

Okolí Sedlnic nabízí velkou možnost zajímavých turistických výletů na blízký Štramberk, zříceniny hradu Hukvald nebo Starého Jičína. Rovněž bývalé okresní město Nový Jičín a další okolní města jako Příbor, Studénka, Kopřivnice, Bílovec, Fulnek a samozřejmě Ostrava, největší město regionu, nezklamou nepřeberným množstvím historických zajímavostí. V neposlední řadě jsou zde malebné Beskydy, jenž se mohou pochlubit dostatkem přírodních krás. Obcí vede cyklotrasa č. 6039 rodištěm S. Freuda.

Bohatou historii obce připomíná několik památek. Je to zámek, který prošel mnoha změnami. Významnou dominantou je kostel sv. Michala, ve kterém jsou při vstupu na bočních stěnách zazděny renesanční náhrobky Jana Sedlnického z Choltic a jeho choti Johanky z Limberka. Zajímavý je také pomník Josefa von Eichendorffa, který tvoří několik bludných kamenů spojených v obelisk. Zájmu turistů neuniknou ani již velmi známe sněženkové lokality, ke kterým byla v roce 2017 vytvořena questingová trasa "Lokality sedlnických sněženek". 

V roce 2003 bylo slavnostně otevřeno Kulturní a informační centrum Sněženka - tvoří jej informační centrum, knihovna, kongresový sál s velkoplošnou projekcí 3x4 m a televizní studio vytvářející zpravodajství pro 11 obcí viz. tvmikroregiony.eu).

Vytisknout E-mail

logo kic

Informační centrum nabízí kromě prodeje nejrůznějších upomínkových předmětů, pohlednic a map také kopírovací služby, umožňuje tisk dokumentů a také připojení k síti internet prostřednictvím Wi-Fi. Informační centrum provádí potisk na zakázku ledajaký předmět technikou sublimačního potisku. Stačí pracovníkům dodat podklad, který požadujete na vybraný předmět natisknout, a po dohodě vám bude, ve sjednaný termín, připraven k odběru. Nejčastěji se jedná o hrníčky (možnost výběru z několika barev), polštářky, trička, magnety různých tvarů či medaile a další předměty dle aktuální nabídky.

Od léta 2016 je zde možné spatřit také vílu sněženku – ta je součástí projektu Pohádkové Poodří. Nově je informační centrum výchozím bodem Questingové trasy 

dscn2069

– lokality sedlnických sněženek. Obdržet zde můžete průvodce s trasou nejzajímavějších lokalit výskytu sněženek, současně návštěvou této trasy mohou zájemci plnit různé úkoly, postupně si je zapisovat a luštit tajenku. 

dscn2065

V prostorech informačního centra se díky instalované výstavce mohou návštěvníci seznámit s německým romantickým básníkem druhé poloviny 19. století, který v Sedlnicích pobýval a tvořil – Josefem von Eichendorff. Na stěnách jsou namalovány celkem 3 mapy připomínající básníkův život jak z pohledu rodinného, tak co do míst jeho pobytu. Tyto mapy namaloval Alois Válek z Nového Jičína. Pobyt Josefa von Eichendorffa v obci připomíná kromě rodového sídla, zámku, další přírodní památka a to Josefův dub.

V nedávno provedeném průzkumu lokality kolem zmíněného dubu bylo odhaleno několik předmětů, které jsou součástí výstavky v informačním centru. K nejzajímavějším patří část litinového erbu ze zámecké budovy, nábojnice z druhé sv. války a mnohé další. Bohužel konkrétní předměty připomínající samotného básníka scházejí – je to dáno zejména vývojem poválečných událostí.

 

Kongresový sál Sněženka Sedlnice
Kongresový sál je největší částí společenských prostor kulturního centra Sněženka Sedlnice. Je klimatizovaný se stolovým uspořádáním a kapacitou až 150 míst. Technické vybavení sálu umožňuje konání školení, konferencí a seminářů na nejvyšší úrovni.

Je vybaveno nejmodernější konferenční technikou: dscn2109
 • výkonná zvuková aparatura 
 • velkoplošná videoprojekce 3x4 m 
 • kamerový řetězec
 • televizní studio s digitálním záznamem obrazu a zvuku 
 • vybavení pro natáčení hudebních videoklipů 
 • profesionální natáčení firemních akcí včetně postprodukce záznamu 
 • pořádání videoprojekcí 
 • moderní světelný park včetně automatického zatemnění sálu 
 • videorekordéry (VHS, DV), DVD, BD, audiopřehrávače 
 • kopírovací pracoviště 
 • bezdrátové mikrofony 
 • možnost připojení k Wi-Fi
 • a další. 
Sál lze variabilně přizpůsobit i ke společenským akcím. Rozkládací pódium a taneční parket je základem k uspořádání kulturních akcí, společenských večírků a v neposlední řadě plesů. Sál je přímo napojen na restauraci, která zabezpečí kompletní gastronomický servis - obědy, večeře, rauty, kávové pauzy apod.
 
Otevření KIC Sněžen...
Otevření KIC Sněžen...
Otevření KIC Sněžen...
Otevření KIC Sněžen...
Otevření KIC Sněžen...
Otevření KIC Sněžen...
Otevření KIC Sněžen...
Otevření KIC Sněžen...
Otevření KIC Sněžen...
Otevření KIC Sněžen...
Otevření KIC Sněžen...
Otevření KIC Sněžen...
Otevření KIC Sněžen...
Otevření KIC Sněžen...
Otevření KIC Sněžen...
Otevření KIC Sněžen...
Otevření KIC Sněžen...
Otevření KIC Sněžen...
Otevření KIC Sněžen...
Otevření KIC Sněžen...
Otevření KIC Sněžen...
Otevření KIC Sněžen...
Otevření KIC Sněžen...
Otevření KIC Sněžen...

Vytisknout E-mail

Kudy k nám?

Kontaktujte nás

Kulturní dům
knihovna Sedlnice
KIC Sedlnice
Sedlnice 106, 742 56 Sedlnice

(+420) 556 712 638

Po:
7:00 - 17:00
Út:
7:00 - 15:00
St:
7:00 - 17:00
Čt:
7:00 - 15:00
Pá:
7:00 - 15:00
So, Ne:
zavřeno