csende

Na přání našich dětí jsme museli fond doplnit o několik titulů Zuzany Pospíšilové, povinnou četbu pro naše maturanty také průběžně doplňujeme a neschází ani čtení pro dospělé.

dubnové novinky

Vytisknout E-mail

Milí čtenáři, můžete se těšit na novinky, které nám dnes dorazily ... jakmile budou zkatalogizovány, půjdou mezi vás (nejdříve v pondělí 11. února 2019). Jedná se o pestrou směs žánrů, jeden příběh lepší než druhý :-). Omlouvám se za ne příliš kvalitní foto ....

novinky únor knihovna

Vytisknout E-mail

Milí naši stálí čtenáři i potencionální uživatelé. Rádi bychom vás informovali o postupu rekonstrukčních prací v naší knihovně. Knihovní fond prošel vyřazováním, vše je vystěhováno a můžete nám věřit, že to byla pěkná dřina. Ihned poté nastoupil malíř, nyní jsme již po výmalbě. Čeká nás pokládka podlahy, která se vám bude doufám líbit. Nábytek je také ve výrobě a dodán bude v příštím týdnu, kdy bychom jej mohli začít ustavovat. A pak již "jen" uspořádat fond zpět.

Slavnostní otevření plánujeme na úterý 11. prosince od 16 hodin, kde se těšíme na setkání s širokou veřejností.

Věřím, že se vám nové dispoziční uspořádání knihovny bude líbit, stejně jako nám, zaměstnancům. Ve fotogalerii se můžete podívat na několik fotografií mapujících to, co pro vás vylepšujeme. https://snezenka.cz/fotogalerie/category/26-rekonstrukce-knihovny

Mgr. Lenka Šimurdová

 

 

Vytisknout E-mail

ČTEME DĚTEM A S DĚTMI

OBRÁZEK : cele_cesko_cte_kulate.jpg

KoyoviDnes, v době, kdy dětskému světu kralují odosobněné počítače, internet a televize, bychom měli začít pracovat na záchraně lidského prvku v komunikaci mezi rodiči a dětmi.

Televize dítě neobejme, nepřitulí se, neodpoví na jeho dotazy.

Četba naopak

* rozšiřuje slovní zásobu dětí,

* rozšiřuje jejich myšlenkové obzory

* vytváří u dětí postupně pozitivní závislost na knize.

ČTĚME DĚTEM 20 MINUT DENNĚ.

KAŽDÝ DEN!

OBRÁZEK : rosteme_s_knihou.jpgOBRÁZEK : kamaradka_knihovna.jpg

Rady a tipy pro všechny, kterým leží vztah dětí ke knihám na srdci.

* Příklady táhnou – čtoucí dospělý je pro dítě ten nejlepší příklad, že čtení knih je činnost samozřejmá a běžná součást života.

* Zapojte celou rodinu – číst dětem nemusí pouze rodiče, můžete zapojit babičky, dědečky, strýčky, tetičky… nebo starší sourozence, kterým již samostatné čtení (a čtení nahlas) nedělá problémy.

* Správný výběr – čtení vybírejte podle toho, co dítě zajímá, co ho baví, číst nahlas se dá i naučná kniha o pirátech, vesmíru, dinosaurech, traktorech, hadech, kočičkách nebo koních.

32925 nzcb8w

* Staňte se herci – měňte hlasy a intonaci, šeptejte, zvyšujte hlas, vymýšlejte si.

* Vysvětlujte – je důležité, aby dítě rozumělo textu, proto nepodceňujte vysvětlování slov, která mohou být pro malého čtenáře neznámá.

* Povídejte si s dětmi o obrázcích – v knihách pro děti jsou ilustrace velmi důležité, proto je při čtení nevynechávejte. Příběh takovou „odbočkou“ nijak neutrpí.

FotkyFoto kreslene deti cteni knihy a sedi na abecedu bloky 67088311

* Dejte knihu dítěti do rukou – kniha má být přítelem, nikoli věcí nedotknutelnou. Pro úplně nejmenší děti jsou vhodné knihy-hračky nebo leporela s tvrdými deskami.

* Jedno místo – pro dětské knížky doma najděte jedno místo, kam je budete ukládat. Knihy půjčené  z knihovny by měly být na hromádce zvlášť.

* Čtěte pravidelně – odborníci doporučují nejméně 20 minut každý den, a to v dobu, kdy na to budete mít klid a bude to pro vás i naslouchajícího potěšení. Nejvhodnější čas je prý před spaním. A já dodávám, čtěte kdykoli máte chuť a čas.

nalepky roztomile deti cteni knihy koncepce vzdelavani ilustracni

* MOTIVUJTE slibte dítěti, že když dočte knihu, pustíte si film, který podle ní byl natočen. A nemusí jít jen o hollywoodské trháky pro starší děti, na DVD jsou třeba příběhy z Večerníčků.

Po čase si i Vaše dítě jistě najde KNIHU SVÉHO SRDCE.

  srdcekniha 0

Přeji vám příjemné chvíle strávené nad knihou.

Vytisknout E-mail

Kudy k nám?

Kontaktujte nás

Knihovna
knihovna Sedlnice
Knihovna Sedlnice
Sedlnice 106, 742 56 Sedlnice

(+420) 556 712 638

Po:
13:00 - 17:00
Út:
zavřeno
St:
13:00 - 17:00
Čt - Ne:
zavřeno